Hospoda, cukrárna, kavárna, fotbalový, plavecký i jiný stadión nebo benzínová pumpa může mít vlastníka. Ale vždy je to veřejný prostor. Ze kterého vás nesmí nikdo vyhodit jen proto, že máte jiný politický názor, než vlastník.

Kdyby jste přijeli k benzínové pumpě autě s podobiznou Kalouska a oni vám odmítli kvůli tomu natankovat. Nebo by vám kvůli tomu nedali v McDonaldu najíst a vaší SPZ by dali do databáze, proto, aby jste se nenajedli nebo nenatankovali v celém jejich řetězci. .
A nebo i bezdůvodně. A to také Facebook může.
A někdo by na ještě vás hulákal: "Když se ti to nelíbí, založ si konkurenční řetězec McDonald nebo síť čerpacích stanic ! Jsme přeci svobodná země ! Každý si může se dělat co chce."
To je Ok?

To samé, pronajatý byt. Také vám nikdo nesmí z politických důvodů - nebo dokonce jako na facebooku bez udání důvodu - vypovědět smlouvu na dobu neurčitou.
Vlastník pronajatého bytu nemůže přijít na základě usouzení svého cenzora a zamknout vám byt i s vašimi věcmi (na facebooku mají tyto věci (posty) virtuální charakter ). V reálném světě na to musí být jedině soudní rozhodnutí.

Stejně tak vám nikdo nemůže odepřít přístup do lesa, který také může být privátní . A to jen z důvodu jiných politických názorů než vlastník lesa. Nebo dokonce bezdůvodně.

A i kdyby jste uzavřeli takovou diskriminační smlouvu, tak je neplatná.

Ale na facebooku to lze. Lidé hold nechápou že virtuální prostor se pomalu stává paralelním prostorem pro existenci člověka. A že by ho tam zákony měly chránit úplně stejně jako v reálném světě před svévolnou šikanou.

Virtuální svět někdo musí z principu spravovat a vlastnit. A uživatelé v takovém světě za tyto služby platí konzumací reklamy.
Každý dá přednost žít v komunitě před samotou. Raději použije ten největší virtuální prostor. Málo kdo chce virtuálně žít na samotě, někde na Sibiři.
A přesto má někdo moc vás poslat na tu Sibiř. Vystěhovat vás s komunity přátel na sociální Sibiř. Není to, že by vás na Sibiř poslali přátelé, ale nějaký cenzor - aparátčík. Člověk, kterého si nezvolili lidé jako demokratického soudce, ale kterého si zvolil vlastník systému.
Tak jako se to dělalo v 50-tých letech. Nepohodlný člověk se poslal na Sibiř....když chce kritizovat, ať si na Sibiři založí vlastní hospodu.....
Mezinárodní konflikty (co vám TV neukáže):

Kauzy Jaromíra Soukupa - odkazy na pořady
Miloš Zeman x Jiří Drahoš
  - proč jsem jako pravicový volič volil M.Zemana
Politická korektnost, Náhubkový zákon
  - pravdivé informace jsou ze zákona trestány
Názor na referendum
  - jsou lidé v ČR hloupější než lidé v Švýcarsku?
Česká televize
  - lži a propaganda České televize z našich poplatků
Pracovní tábor v Letech u Písku
  - český koncentrák ...
EET - nyní, když je vidět jak EET dopadlo, tak již hnutí ANO prohrálo v senátních volbách. Nicméně, protože nemáme referendum, které chce SPD, tak EET nikdo nezruší a bude platí dál nejméně další tři roky. Ale SPD je fuj, že?
1946 1948 1968 1989 - trochu nekorektně...

České politické strany a jejich kauzy:
....klikněte na konkrétní stranu pro zobrazení všech kauz
ANO+ČSSD+KSČM = 44,67 % voličů. Díky D'Hondtonově metodě mají o nedemokratických 10% víc.
Islám (antiislamismus nerovná se rasismus ! Proč?):
Evropská unie (proč škodí): 
Ostatní zajímavá témata:
Osobnosti :

Stránky jsou neustále aktualizované!  Neaktualizujeme však pravidelně, ale okamžitě v případě důležité zprávy, která zapadá do jedné ze sledovaných témat našich stránek.

Preferujeme videa z youtube. Jejich datování nelze zfalšovat, na rozdíl od různých "zaručených" historických pravd o různých konfliktech. Pravidla diskuse najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat