Nezměnilo by se po odchodu z EU:
Volný pohyb zboží, osob a kapitálu po Evropě Evropská Unie neřeší. To řeší EFTA a Schengenská smlouva.  Nebo si myslíte, že Švýcaři nebo Norové nemohou do EU exportovat zboží a nebo cestovat bez víz?


Tj. i po vystoupení by dál mohly v ČR působit německé montovny. A dál by mohly neomezeně své zboží exportovat. Dál by mohly své zisky převádět do Německa.

Výhody odchodu z EU:

 1. Nehrozila by nám "řecká krize" a trvalá stagnace. Viz: http://fajn7.blogspot.cz/2018/02/recka-krize.html
 2. Neměli by jsme morální pocit viny za špatnou životní úroveň občanů ze zemí po dluhové krizi s trvalou stagnaci, které do té krize dostali politici, které ani oni sami nevolili. A díky € se z krize nemohou dostat. Viz odkaz výše.
 3. Nehrozilo by nám, že budeme muset posílat peníze do států s dluhovou krizí. Viz: Už je to tady - půjčujeme 26 miliard Řecku
 4. Zbavili by jsme se socialistického přerozdělování na různé soukromé projekty (peníze daňových poplatníků na Čapí hnízda a různé farmy celebrit (Bolek Polívka a pod.)
 5. Zbavili by jsme se socialistického přerozdělování na projekty ESF - projekty pro vzdělání. Například miliony na školení kadeřnic, na školení nezaměstnaných žen jak si otevřít svojí firmu a tisíce podobných.
 6. Zbavili by jsme se vymýšlení dotačních projektů vymyšlených jen proto, aby jsme byli čistými příjemci dotací. Nebo aby stavební firmy měly kšefty.  Jen proto aby jsme utratili peníze a mohli jsme postavit vědecká centra kde se nic nezkoumá, apod.....
 7. Nemuseli by jsme muset živit armádu úředníků kteří se dotacemi zabývají, nejen v Bruselu, ale i v ČR.
 8. Nehrozilo by, že by nám ten kdo migranty do své země pozval a spolupodílel se na migrační krizi, nám bude diktoval jaké uprchlíky a kolik uprchlíků máme do své země přijmout.
Nepřímé a morální výhody:
 1. Evropská unie by měla o trochu menší sílu podporovat různé islámské "demokratické" strany (což je oxymorón) ve třetích zemích. A to by omezilo válečné konflikty a tak potřebu lidí před válečnými konflikty prchat. Viz rubriky níže.
 2. Omezilo by to váleřné konflikty - viz europuč na Ukrajině a následný konflikt
 3. Omezilo by to bídu ve třetím světě - omezilo by sílu EU v ochranářských a lobystických zemědělských programech. Například, kvóty na dovoz banánů, atd. To by zlevnilo dovážené potraviny, dalo větší příležitost zemědělcům z třetích zemí  a sebralo by to příjmy lobystických dovozců, kteří aby potlačili poptávku museli uměle zvyšovat ceny a tedy i zisk.
 4. Zmizely by dotace za zemědělskou NEprodukci....a nedošlo by například ke skokovému zvýšení ceny másla viz,: Proč stojí máslo 50 korun? Kvůli EU

Nevýhody odchodu z EU:
 1. Při opouštění EU po nás pravděpodobně budou chtít vrátit vynaložené dotace na zkrachovalá vědecká centra, za různé cyklostezky od nikud nikam, za různé soukromé farmy, za soukromé hospody, za různá nesmyslná školení atd....
  Takže je třeba zvážit, jestli chceme něco za svou svobodu z počátku zaplatit.

A tady budeme sledovat vývoj brexitu.
Z grafu vidíme, že po oznámení brexitu 23.6.2016 akcie Velké Británie rostou. To znamená, že investoři firmám v Velké Británii věří.
Aktualizováno 11.2.2019A jak to funguje třeba ve Švýcarsku (není ani v EU ani neplatí €): https://goo.gl/Fy7RQW
Mezinárodní konflikty (co vám TV neukáže):

Kauzy Jaromíra Soukupa - odkazy na pořady
Miloš Zeman x Jiří Drahoš
  - proč jsem jako pravicový volič volil M.Zemana
Politická korektnost, Náhubkový zákon
  - pravdivé informace jsou ze zákona trestány
Názor na referendum
  - jsou lidé v ČR hloupější než lidé v Švýcarsku?
Cenzura
  - cenzura na sociálních sítích
Česká televize
  - lži a propaganda České televize z našich poplatků
Pracovní tábor v Letech u Písku
  - český koncentrák ...
EET - Když všechny zasraný strany kromě SPD jsou proti referendu, tak nikdo EET nezruší, i když ANO+ČSSD+KSČM mají menšinu. A EET chce dle průzkumů jen 26% lidí. EET tu máme nejen kvůli levičákům, ale i kvůli pravičákům co lidem nevěří.
1946 1948 1968 1989 - trochu nekorektně...

České politické strany a jejich kauzy:
....klikněte na konkrétní stranu pro zobrazení všech kauz
ANO+ČSSD+KSČM = 44,67 % voličů. Díky D'Hondtonově metodě mají o nedemokratických 10% víc.
Islám (antiislamismus nerovná se rasismus ! Proč?):
Evropská unie (proč škodí): 
Ostatní zajímavá témata:
Osobnosti :

Stránky jsou neustále aktualizované!  Neaktualizujeme však pravidelně, ale okamžitě v případě důležité zprávy, která zapadá do jedné ze sledovaných témat našich stránek.

Preferujeme videa z youtube. Jejich datování nelze zfalšovat, na rozdíl od různých "zaručených" historických pravd o různých konfliktech. Pravidla diskuse najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat