Obsah:

  1. Zákon 231/2001 Sb. - zakazuje vysílat zprávy které mohou (ale nemusí) utvrzovat v lidech předsudky. Tj nesmí se vysílat násliné trestně činy, vraždy, omezování osobní svobody, znásilnění nebo majetkové trestné činy páchané menšinou.
  2. Zákon § 356 ods. 1 trestního zákoníku - podle něj může člověk projevovat na veřejnosti pouze emoce lásky. Emoce nenávisti jsou tímto zákonem zakázány.  Připomíná mi to sci-fi film Equilibrium.
  3. Zákon NetDG - V Německu začal platit cenzurní zákon internetu a sociálních sítí NetzDG, Netzwerkdurchsetzungsge­setz
  4. Snaha ovládnout sociální sítě včetně facebooku i v České Republice po vzoru Německa
  5. Ovlivňování veřejného mínění bohatými lidmi
  6. Černý humor

Jestli se vám článek líbí tak klikněte na Like.


1/ Zákon 231/2001 Sb. - předsudkový zákon

Máme zákon 231/2001 Sb., který novinářům přikazuje některé věci zatajovat nebo dokonce lhát
§ 32
(1) Provozovatel vysílání je povinen:
i) nezařazovat do programů pořady, které mohou utvrzovat stereotypní předsudky týkající se etnických, náboženských nebo rasových menšin,

Pokud příslušník menšiny nebo muslim někoho zavraždí, oloupí, znásilní nebo spáchá ohavnou věc, tak by taková zpráva mohla u někoho utvrdit předsudky vůči menšině. 
Proto, pokud by o tom činu nebo události televize pravdivě informovala , tak podle zákona musí být potrestaná pokutou nebo i odebráním licence !


Ten bod i je tam zařazen z novely z roku 2006  ( pro hlasovala většina z ODS+ČSSD+KDU)Neplatí to od roku 2001, tak jak píší jinde. 
Ale teprve nyní se ten zákon naučily používat různé sluníčkářské neziskovky. Rómy nebo muslimy, kteří páchají trestně činy už v TV nikdy neuvidíte. Zatím pouze na sociálních sítích.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-231/historie
http://www.zakony.cz/zakon-SB2006235
https://www.dauc.cz/dokument/?modul=pr&cislo=62644

Zákon č. 235/2006 Sb.Zákon, kterým se mění zákon č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání a o změně dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony
h) vkládají nová písmena i) a j), která znějí:
"i) nezařazovat do programů pořady, které mohou utvrzovat stereotypní předsudky týkající se etnických, náboženských nebo rasových menšin,
j) nezařazovat do programů pořady a reklamy, které obsahují vulgarismy a nadávky, kromě uměleckých děl, v nichž je to z hlediska líčeného kontextu nutné; taková díla je však možné vysílat pouze v době od 22.00 hodin do 06.00 hodin druhého dne,".


Hlasování v poslanecké sněmovně:

http://psp.cz/cgi-bin/win/sqw/hlasy.sqw?g=43570&l=cz
2/  Zákon § 356 ods. 1 trestního zákoníku - podle něj může člověk projevovat na veřejnosti pouze emoce lásky. Emoce nenávisti jsou v ČR zakázány. 


5.3.2018 
Válečný veterán Martin Zapletal, kterého vláda poslala do Afganistánu a do Kosova bojovat proti muslimům, má jít sedět na dva roky, za svůj vlastní názor a za svobodu slova ?


3. Situace v Německu a EU 

V Německu začal platit cenzurní zákon NetzDG, Netzwerkdurchsetzungsge­setz

6.1.2018 Idnes: V Německu začal platit zákon proti „hejtům“, z internetu mizí vtipy
6.1.2018 Novinky: Sociální sítě mažou v Německu prakticky vše. Kvůli obavám z pokut
6.1.2018 ByznysNoviny: Cenzura internetu uzákoněna: Svoboda slova na sociálních sítích v Německu skončila
1.1.2018 ByznysNoviny: Internetová totalita: V Německu spustili cenzuru sítí. Likvidační pokuta je přes miliardu
1.3.2018 Brusel:
Internetové firmy musí do jedné hodiny smazat závadný obsah

4. Snaha ovládnout i sociální sítě v České Republice

Totalitní cenzura TV jim nestačí .... chtějí ovládnout i sociální sítě - vyjádření SPD:

SPD považuje za absolutně nepřijatelný názor místopředsedkyně ODS Alexandry Udženija, která podporuje zavedení faktické cenzury na sociálních sítích - podle vzoru Německa. Jde o součást nástupu totalitní podoby EU. Lidé v Evropě přestávají volit tak, jak jimi manipulují média. Proto nastupuje cenzura internetu a totalitní propaganda. SPD upozorňuje na fakt, že otázku svobody internetu pomalu opustila Pirátská strana. Piráti jsou dnes stranou faktické demontáže českého státu a nikoliv stranou bránící svobodu.
ODS chce zavádět cenzuru sociálních sítí po vzoru Německa také v ČR. Řekla to v TV Barrandov první místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Naše hnutí SPD zásadně s názorem ODS nesouhlasí. Od 1. ledna v Německu platí zákon, který ukládá sociálním sítím mazat tzv. falešné zprávy (fake news) či "rasistické" a "xenofobní" příspěvky. Pokud by to nemazaly, ukládá vysoké pokuty až 50 milionů eur. Místopředsedkyně ODS řekla: "Pokud na tom bude nějaká shoda, že bychom i my tady s tím něco udělali, tak já jsem jedině pro."
Co k tomu říct? Německý zákon podle mého názoru omezuje svobodu slova a zavádí cenzuru. Tento německý zákon je cenzura. A co hůř, v případě ČR je to protiústavní cenzura. Není možné, aby o tom co smíte psát, rozhodovaly soukromé firmy a nikoli soud či stát. Pokud někdo volá po podobném zákoně ze stran probruselistů jako ODS a další, pak jim mohu jen připomenout, že novodobí cenzoři budou mazat nejen to, co se jim nelíbí, tedy kritiku islámu nebo Bruselu, ale mažou i jiné tzv. nepřístojné příspěvky, které kritizují vlastenecká hnutí, strany a názory. Ten, kdo po takové cenzuře volá, tak dostane roubík nakonec i on. Jsme pro, aby profesionální média nelhala a nezkreslovala, nedehonestovala, ale osobní názor člověka musí zůstat svobodný.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Strasne-smrduta-stoka-Lez-a-nenavist-Narod-je-pry-debilni-Mistopredsedkyne-ODS-podporila-cenzuru-Facebooku-a-toto-zaznelo-od-knizete-Foldyny-okamurovcu-Piratu-ci-z-Hradu-523160


video jako důkaz na ten rozhovor (cca v 20-21 minutě):5. Ovlivňování veřejného mínění bohatými lidmi


8.3.2018 Ovlivňování veřejného ménění Sorošem:

6. Černý humor:

Další odkazy na toto téma:

Vychovatelka dívce v USA zakázala říkat ‚nejlepší kamarád‘. Komplikuje to inkluzi, zdůvodňuje.

Mezinárodní konflikty (co vám TV neukáže):

Kauzy Jaromíra Soukupa Přes 700 čtenářů dalo Like ! 
  - odkazy na pořady
Miloš Zeman x Jiří Drahoš Přes 420 čtenářů dalo Like ! 
  - proč jsem jako pravicový volič volil M.Zemana
Politická korektnost, Náhubkový zákon
  - pravdivé informace jsou ze zákona trestány
Názor na referendum
  - jsou lidé v ČR hloupější než lidé v Švýcarsku?
Cenzura
  - cenzura na sociálních sítích
Česká televize
  - lži a propaganda České televize z našich poplatků
Pracovní tábor v Letech u Písku
  - český koncentrák ...
EET - chce ho dle průzkumu jen 26% lidí. 74% lidí odmítá referendum.....
1946 1948 1968 1989 - trochu nekorektně...

České politické strany a jejich kauzy:
....klikněte na konkrétní stranu pro zobrazení všech kauz
ANO+ČSSD+KSČM = 44,67 % voličů. Díky D'Hondtonově metodě mají o nedemokratických 10% víc.
Islám (antiislamismus nerovná se rasismus ! Proč?):
Evropská unie (proč škodí): 
Ostatní zajímavá témata:
Osobnosti :

Stránky jsou neustále aktualizované!  Neaktualizujeme však pravidelně, ale okamžitě v případě důležité zprávy, která zapadá do jedné ze sledovaných témat našich stránek.

Preferujeme videa z youtube. Jejich datování nelze zfalšovat, na rozdíl od různých "zaručených" historických pravd o různých konfliktech. Pravidla diskuse najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat