ODS


ODS - vnímám stranu která se pokouší očistit od své nedávné minulosti.  Jako její dávný volič jí fandím, aby se jí to podařilo.
V. Klaus, který stál u zrodu ODS byl pravicově smýšlející člověk. Nicméně soustředil se příliš na ekonomickou stránku privatizace a ne na morální.
Například velká kupónová privatizace byl nástroj jak mezi lidi rychle a spravedlivě rozdělit firmy v majetku státu. Z ekonomického hlediska bylo potřeba, aby se vlastnictví firem příliš neroztříštilo mezi velký počet malých vlastníků. To si myslím že se povedlo. To že někdo svěřil své peníze Koženému - firmě bez jakékoliv minulosti ale s líbivým názvem Harvardské fondy, to byla hloupost lidí, kteří nikdy nežili v kapitalismu.
Zákony v tu dobu také dostatečně nechránily malé akcionáře. Takže lidé co vlastnili majoritu legálně vyváděli majetky z firem a pod.
Na druhou stranu je třeba připomenout, že se V. Klaus zasadil o mírový rozchod se Slovenskem.
A že za V. Klause nerostl státní dluh.
Ale lidé typu V.Havel nechápali proč se za 8 let po revoluci nemáme jako v Německu a nechápali, proč si lidé musí "utahovat opasky". Tak došlo, také díky Václavu Havlovi, k Sarajvskému puči. A od té doby se mohlo začít žít na dluh. Od roku 1998 vládla ČSSD..

Až teprve v roce 2006/2007 se podařilo nad ČSSD zvítězit. Volby ODS vyhrál Vlastimil Tlustý svou kampaní "Rovné šance všem". Tj. Rovné daně. Prezentací tzv. Tlustého kolečka. A prezentací toho, že z vítězství ODS vydělá každý.
Jenže ihned po volbách se dostal k moci tehdy zcela neznámý M.Topolánek. Který žádnou předvolení kampaň nevedl. Kterého voliči nevolili. A který V.Tlustého z vlády velmi brzy vyhodil, údajně za nějaké aféry. A ODS od pravicového programu se kterým vyhrála volby ustoupila.
To považuji za obrovskou zradu na voliče.  Já jsem ODS vždy volil.


Připomínka některých kauz a kmotrů:
IZIP, Opencard, SFŽP, ProMoPro, ROP Severozápad, Klausova amnestie, Kauza Nagyová
ČEPS 2,5 milionu na provoz dámského klubu paní Topolánkové, Křetínský-Topolánek, Škodaexport, Topolánkova ignorace solárního byznysu
Další kmotři a jejich kauzy: Pavel Dlouhý, Patrik Oulický, Tomáš Hrdlička, Roman Juričko, Ivo Ritig, Roman Janoušek, Alexandr Novák, Marek Dalík

Pokud budu věřit, že se od těchto lidí a kauz ODS už očistila, tak nemá maximální hodnocení díky rozporuplnému pohledu na € a EU uvnitř strany.


Mezinárodní konflikty (co vám TV neukáže):

Kauzy Jaromíra Soukupa - odkazy na pořady
Miloš Zeman x Jiří Drahoš
  - proč jsem jako pravicový volič volil M.Zemana
Politická korektnost, Náhubkový zákon
  - pravdivé informace jsou ze zákona trestány
Názor na referendum
  - jsou lidé v ČR hloupější než lidé v Švýcarsku?
Česká televize
  - lži a propaganda České televize z našich poplatků
Pracovní tábor v Letech u Písku
  - český koncentrák ...
EET - nyní, když je vidět jak EET dopadlo, tak již hnutí ANO prohrálo v senátních volbách. Nicméně, protože nemáme referendum, které chce SPD, tak EET nikdo nezruší a bude platí dál nejméně další tři roky. Ale SPD je fuj, že?
1946 1948 1968 1989 - trochu nekorektně...

České politické strany a jejich kauzy:
....klikněte na konkrétní stranu pro zobrazení všech kauz
ANO+ČSSD+KSČM = 44,67 % voličů. Díky D'Hondtonově metodě mají o nedemokratických 10% víc.
Islám (antiislamismus nerovná se rasismus ! Proč?):
Evropská unie (proč škodí): 
Ostatní zajímavá témata:
Osobnosti :

Stránky jsou neustále aktualizované!  Neaktualizujeme však pravidelně, ale okamžitě v případě důležité zprávy, která zapadá do jedné ze sledovaných témat našich stránek.

Preferujeme videa z youtube. Jejich datování nelze zfalšovat, na rozdíl od různých "zaručených" historických pravd o různých konfliktech. Pravidla diskuse najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat