Zde najdete argumenty proč je EET hloupost.

Ostatní ANO zlodějiny a pitomosti kromě EET najdete zde: http://fajn7.blogspot.cz/2017/01/ano.html

21.9.2018 Novinky.cz: Žádné terno. Čistý výnos EET jen 4,7 miliardy
Dle MF, které řídí Babiš, je čistý výnos jen 4,7 miliardy Kč.
Což je 1,23% z daní které ti živnostníci v EET platí nyní navíc.
Živnostníci tedy "kradli" jen 1,23% z daní(ne z obratu) a to ještě podle velmi přehnaného babišovo výpočtu, který ani nepočítá, že za tím může být běžný růst..
Vybralo se o 1,23% víc ale za jakou cenu? Za náklady na 400 nových úředníků na ministerstvu, za náklady na IT systém od IBM a jeho provozování. Za cenu likvidace začínající konkurence, která by tlačila proti růstu cen na ty velké. Díky čemuž ti velcí mohou zdražovat. A za cenu likvidace malých živnostníků vůbec.
Hloupí novináři si myslí, že podnikatel stanovuje ceny dle nákladů. Že když pokladna stála velkého podnikatele "jen" 6000Kč tak není důvod zdražovat. Cena se ale vždy stanovuje dle nejbližší konkurence. Dle nabídky a poptávky. Náklady slouží jen k ověření.

A Agrofert na dotacích víc dostává než odvádí státu.....Miliardáři daní v daňových rájích. A zahraniční internetové eshopy nedaní v ČR vůbec nic. Toto je právě ta nespravedlnost proti které je třeba bojovat. A ne proti těm nejmenším co krátí 1%.

Můj komentář, jak jsem již psal:
Těm velkým to tolik vadit nebude. Těm to zajistí větší monopol - sebere jim to dotěrnou cenovou konkurenci.
A ceny jídel jdou nahoru - ne kvůli ceně pokladen EET se kterou různí redaktoři novin počítají především a argumentují že je pro velké podnikatele zanedbatelná, ale kvůli nižší konkurenci.
Cena se neurčuje podle nákladů. Ale podle nabídky a poptávky. Kalkulací nákladů si pouze podnikatelé ověří jestli se vejdou do ceny na trhu.
Když se sníží konkurenční tlak o 10%, tak se také v průměru musí o něco zvýšit cena.
Celé to vede k soustředění tržeb mezi menší počet bohatých hospodských(řetězců) kteří EET budou chválit a k vyšší ceně.
Voliči si holt spojitost neudělají.....

Proč je EET hloupost ?

  1. Daňových úniků kterým EET zabrání je naprosté minimum. Níže vysvětluji proč. 
  2. Daňové úniky podnikatelů primárně nesloužily k obohacení, ale k nižším cenám pro nás zákazníky. Proč? Díky konkurenci se stejnými pravidly. Níže dále vysvětluji. 
  3. Technické požadavky, náklady na pořízení a administraci odrazují začínající podnikatele = menší konkurenční prostředí v budoucnu = vyšší ceny pro nás spotřebitele. 
  4. EET je proti malým firmám. Níže vysvětluji proč.
  5. Naopak velkým firmám a řetězcům, které mají zaměstnance vůbec EET nevadí. Velkým firmám EET naopak vyhovuje, chrání je před konkurencí a zvyšuje zisky.  Niže opět vysvětluji proč.
  6. Navíc účtenkovka nepřijme chybně opsanou účtenku  - úplně stejně jako nepřijme hráčem vymyšlenou nebo podvodnou účtenku. A systém ani nemůže rozlišit od jaké firmy účtenka s podvodným DIČ byla. Ale to už opravdu jen navíc k výše uvedeným bodům.
Příklad 1.:
Představte si, že chcete podnikat. Představte si, že umíte třeba pokládat plovoucí podlahy. A můžete mít první kšeft ve svém životě. Kontakuje vás zákazník že chce udělat v bytě plovoucí podlahu. A vy nevíte jestli do toho podnikání jít a začít podnikat. Jestli není jednodušší zůstat jen zaměstnanec. Nevíte jestli budou další zakázky atd. Pokud nyní zjistíte, že si musíte pořídit pokladnu, naučit se s ní a také riskovat, že když vám pokladna vyjede špatně paragon, tak že vám vyměří pokutu takovou, že může přijít exekutor a sebrat vám střechu nad hlavou, tak se vsadím, že se na to vykašlete. Možná že by jste byl ale dobrý podnikatel, který by měl lepší ceny.
Kvůli Babišovi a jeho voličům se to ale nestane.
Babišovo politika tak ničí začínající konkurenci, dělá monopoly, a to povede k vyšším cenám a zisky koncentruje mezi menší okruh lidí.


EET povede jen a pouze k odrazení nejmenších a začínajících podnikatelů a tak k větší koncentraci podnikání i zisků z podnikání mezi menší počet lidí, tj. k menší konkurenci a tím k vyšším cenám.
Ti velcí podnikatelé, kteří EET zavedli, budou dokonce EET v médiích chválit, protože začnou chápat, že EET jim pomáhá zbavovat se potenciální konkurence a odradí případné začínající podnikatele v jejich oboru.

Volič ANO, ČSSD a KSČ bude mít pocit jak na podnikatele vyzrál a velcí podnikatelé budou spokojení, protože budou mít větší zisky.

Volič ANO, ČSSD a KSČ bude mít pocit, že se zdražuje nikoliv kvůli EET (vždyť přeci pokladny v mobilu jsou skoro zadarmo....), ale kvůli zlým a chamtivým podnikatelům, kteří EET pojali jen jako příležitost ke zdražení. Ale už nechápou že existuje ekonomické pravidlo, že se ceny na trhu tvoří nikoliv dle nákladů, ale dle nabídky a poptávky (prostě co jim trh/konkurence dovolí).

Co EET přineslo ve skutečnosti : 

- zdražilo se jídlo i přesto, že se snížila DPH - na to doplatí všichni občané/voliči.- poškodilo se konkurenční prostředí. Malá konkurence = vyšší ceny. Levičáci si myslí, že ceny se tvoří dle nákladů, jenže ceny se v tržním hospodářství tvoří dle konkurence (trhu/ nabídky/poptávky). Nějaké výpočty redaktorů Babišovo deníku idnes.cz, že hospodští neměli důvod zdražovat jsou proto zcela mimo mísu.
- pro velké podnikatele je to jednoznačná konkurenční výhoda v tom smyslu, že jim ubyla dotěrná cenová konkurence malých podnikatelů. EET proto pomáhá bohatším podnikatelům.
- pro malé a začínající podnikatele tvoří náklady na pořízení a provoz EET významné procento v porovnání se ziskem.
- náklady na provoz IT systémů EET hradíme z našich daní
- náklady na provoz EET na straně podnikatele zaplatí zákazník v ceně jídla
- plošným snížením DPH o 6% Babiš okradl státní kasu o 6%, a ani jídlo levnější o 6% nebude. Naopak bude dražší !

Krácení daně: komu peníze z krácení daní jdou ?

tady existuje mezi levicovými voliči taková hloupá představa, že když někdo krátí a když může krátit i konkurence, takže "ušetřené" prostředky jdou podnikateli do jeho kapsy. Ale není to tak. Uvedu příklad.:

Příklad 2.
Máte cukráru a naproti ulice máte dotěrnou konkurenci. Upečete dort za 200Kč, musíte zaplatit DPH (pro příklad 20%) Takže dort by stál cca 240Kč. Pokud by vaše dotěrná konkurence přes ulici dokázala také krátit daně a těch 40Kč nepřiznat. Tak by ho prodala za 200Kč.
Ale prostý člověk si řekne, že když podnikatel zkrátí daň o 40Kč - nepřizná je, tak že těch 40Kč mu zůstane v kapse a že může dort prodávat za těch 240Kč.
Otázka pro vnímavé.....Koupili by jste si stejný dort za 200Kč nebo za 240Kč?


Takže vidíte, že v ideální konkurenci z krácení daní neprofituje podnikatel. Ale profituje zákazník.

Krácení daně: bylo bez EET krácení daně vůbec možné? A kdo mohl krátit. A kolik. A mohlo to mít i pozitivní efekt ?


     - velcí hospodští (vlastnící řetězce) krátit daně, tím že by by nedávali hostům účtenky, snadno nemohli - byli by totiž vydíratelní svými zaměstnanci. Stačilo by kdyby se podnikatel pohádal s vedoucím provozovny, s pokladní nebo účetní. Nebo by jen zaměstnancům nepřidal kolik by chtěli přidat a oni by pak případné nepravosti nahlásili policii nebo finančnímu úřadu.
    - malí hospodští určitě něco krátili tak, že občas někomu nedali paragon. Krátit mohli maximálně to co bylo přes vynaložené náklady, jinak by to totiž nemělo smysl. Takže krátit mohli jen menší část z obratu. A navíc hrozila i kontrola. Kontroly ale nechodily. To mohl stát zlepšit i bez EET. Spotřebované suroviny musí kupovat i podnikatel včetně DPH, takže i ti podnikatelé kteří krátí daně generují státu slušný příjem. Podnikatelé pouze minimalizovali příjem ze kterého se platí 15% daň z příjmů a DPH z rozdílu prodaných jídel a nakupovaných surovin. A z předchozího příkladu vidíme, že v ideální konkurenci z toho neprofituje podnikatel (nejde mu to do kapsy), ale zákazník.

Takže krácení daně se nedá považovat za krádež - stát má mít zájem na tom, aby existovala určitá progrese. Malí podnikatelé nemají množstevní slevy, nakupují dráž než ti velcí, mají menší obrat a tedy i vyšší režijní náklady. A má-li stát zajistit zdravé konkurenční prostředí, tak musí malým podnikatelům dát nějakou konkurenční výhodu. Buď malým snížit daně a nebo jim nechat možnost občas něco nepřiznat.  Navíc ti malí tvoří jen malé procento a 700 z nich zavírá a nebude tedy platit vůbec nic.  Tj. určitý typ progresivní daně která na rozdíl od sníženého DPH 6% není plošná je progresivní a její administrace na rozdíl od EET nestojí státní kasu ani korunu.
Navíc, ti nejmenší mají stále možnost si pořídit třeba auto a několik let ho odepisovat z případného zisku a být téměř na nule a z nuly se platí nulová daň. Takže EET státu nic neušetří ani u těch nejmenších.

A jakých příjmů se vůbec EET týká ?


A dále jestli voliči Babiše ví, že daň z příjmů fyzických osob dělá 7% všech příjmů do rozpočtu? A kolik z toho jsou malí podnikatelé (=velcí krátit nemohou bylyi by vydíratelní zaměstnanci)  a navíc pouze ti co berou navíc hotovost(tj. bez poradců, programátorů a pod) ?

Dále bych chtěl poukázat na účelovou demagogii v tisku. Například, tisková zpráva, že od zavedení EET počet podnikatelů neklesl. Tak samozřejmě, ponikatelé kteří chtěli skončit kvůli EET, tak skončili ještě před zavedením EET.
http://www.rozhlas.cz/zpravy/ekonomika/_zprava/kvuli-eet-uz-skoncilo-700-hospod-tvrdi-sdruzeni-samosprav-chce-ulevy-pro-ty-nejmensi--1677869
A další zprávy že se vybralo víc. Tak jednak se srovnávají trochu nesrovantelá čísla, ale samozřejmě že se vybere víc, ale za jakou cenu. Zničení podnikatelského prostředí = zdražení jídel. A za cenu vysokých nákladů na EET a na jeho provoz.Další zajímavé zprávy z médií:


3.3.2017 Reflex.cz Odpověď Finanční správy: Rodné číslo z EET nelze zneužít, nesmí se to!

27.1.2017 Rozhlas.cz O zavřených hospodách máme přehled. Co řekl Babiš, je blbost, tvrdí pivovarník Bernard

6.1.2017 Echo24.cz Babiš řešil udavačský web v médiích. Pak tvrdil, že o něm nevěděl
Babišův veletoč: Možná jsem o udavačském webu věděl
„Dobře, možná jsem o něm věděl, ale nikdy jsem ho předtím neviděl, a hlavně jsem nevěděl, že byl anonymní,“ připouští Babiš v jedné části rozhovoru. Jen o pár řádků dál však Babiš svoje vlastní slova popírá a tvrdí, že o webu nevěděl: „Vy mě stavíte do role, že já jsem ho navrhl, že jsem to inicioval, ale já o tom nevěděl v průběhu prosince.“
Důležitá v tomto ohledu je především SMS zpráva, kterou Babiš Blesku poslal 8. prosince loňského roku. Právě v této zprávě Babiš přiznává, že o existenci udavačského webu ví.Mezinárodní konflikty (co vám TV neukáže):

Kauzy Jaromíra Soukupa - odkazy na pořady
Miloš Zeman x Jiří Drahoš
  - proč jsem jako pravicový volič volil M.Zemana
Politická korektnost, Náhubkový zákon
  - pravdivé informace jsou ze zákona trestány
Názor na referendum
  - jsou lidé v ČR hloupější než lidé v Švýcarsku?
Česká televize
  - lži a propaganda České televize z našich poplatků
Pracovní tábor v Letech u Písku
  - český koncentrák ...
EET - nyní, když je vidět jak EET dopadlo, tak již hnutí ANO prohrálo v senátních volbách. Nicméně, protože nemáme referendum, které chce SPD, tak EET nikdo nezruší a bude platí dál nejméně další tři roky. Ale SPD je fuj, že?
1946 1948 1968 1989 - trochu nekorektně...

České politické strany a jejich kauzy:
....klikněte na konkrétní stranu pro zobrazení všech kauz
ANO+ČSSD+KSČM = 44,67 % voličů. Díky D'Hondtonově metodě mají o nedemokratických 10% víc.
Islám (antiislamismus nerovná se rasismus ! Proč?):
Evropská unie (proč škodí): 
Ostatní zajímavá témata:
Osobnosti :

Stránky jsou neustále aktualizované!  Neaktualizujeme však pravidelně, ale okamžitě v případě důležité zprávy, která zapadá do jedné ze sledovaných témat našich stránek.

Preferujeme videa z youtube. Jejich datování nelze zfalšovat, na rozdíl od různých "zaručených" historických pravd o různých konfliktech. Pravidla diskuse najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat