Video kde se Oakmura vyjadřoval k táboru v Letech

Paní Drtinová z DVTV si vynutí rozhovor a ke konci rozhovoru podsouvá, že SPD je extrémistické hnutí. A ptá se ho na jeho názor na pracovní tábor Lety u Písku. Jedinou nepřesnost, které se dopustil bylo, že nevěděl, že tábor byl oplocený laťkovým plotem. A spletl název publikace Akademie věd. 


https://video.aktualne.cz/dvtv/okamura-se-zemanem-si-ode-dneska-tykam-svymi-dotazy-me-uz-ni/r~f4f5546a038211e8af7dac1f6b220ee8/https://domaci.ihned.cz/c1-66041380-moderatorka-na-me-utocila-mel-jsem-horecku-a-cela-republika-to-videla-rika-okamura-o-svem-vyroku-o-tabore-v-letech

Přitom T.Okamura jedná naprosto slušně. Z natočeného rozhovoru vůbec nevyplývá, že by oběti tábora jakkoliv znevažoval, tak jak to politici a média lidem podsouvají.


Tady je názorná ukázka toho, jak je Český rozhlas prolhaný.
V čase 7:50 reportérka říká "Šéf SPD popřel utrpení obětí Rómského holokaustu"
A v lidech kteří si tvrzení neověřují ulpí to, že T.Okamura je fašista. Okamura nikdy nic takového neřekl.http://www.rozhlas.cz/default/default/player-simple.php?file=http%3A%2F%2Fstatic.rozhlas.cz%2Fnews%2Fradiozurnal%2F2018%2F04%2F09%2F180000.mp3

Historie táboru Lety:http://www.zwittau.cz/WEB/lety.htm


Jeden z politiků, který se rozhodl nemorálně získávat politické body na této kauze byl i samotný pan ministr spravedlnosti za ANO Pelikán
V otevřeném dopise Okamurovi se Pelikán prezentuje jako člověk s vysokými morálními hodnotami, který bojuje proti náckovství.

Skutečnost je úplně jiná

 • jednak podsouvá to, že Okamura znevažuje oběti v Letech. Obratně manipuluje, nejmenuje konkrétně žádný výrok Okamury, aby nebyl žalovatelný, s cílem pošpinit a podsouvá něco co T.Okamura neřekl a nebo za neznalost laťkového oplocení, za kterou se Okamura omluvil.
 • jednak kdyby pan Pelikám měl nějaké morální hodnoty, tak by se podobně zachoval i ke svému šéfovi, panu Babišovi, ihned poté co pan Babiš v roce 2016 zpochybnil tábor v Letech. Ale to ne, protože pro tak nemorálního člověka, jako je pan ministr Pelikán, je důležitější kariéra ministra spravedlnosti, než nějaká morálka kterou teď jakoby káže. A získává body u lidí, kteří si výroky neověřují. 

Tady je odkaz.

A ono to stále nekončí - teď se rozhodli i lidovci, že si budou honit politické body na lžích !
Tady je ke konci pořadu jeho vyjádření:

A dokonce ho obviňují z domnělých výroků jeho kolegy. A navíc takových, které jsou v souladu z jednoho pramenu Akademie věd.
https://www.lidovky.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180208_091227_ln_domov_jho

http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-tak-uz-mame-vlastni-koncentrak-f0h-/p_spolecnost.aspx?c=A180216_094717_p_spolecnost_wag

Názor autora webu:

Slyšel jsem názory různých sluníčkářů, že v táboře byla nedostatečná lékařská péče. A že v táboře panovaly nelidské podmínky.


Tito lidé se na to dívají z hlediska člověka žijícího v roce 2018. Že tenkrát jely ženy rodit do nemocnice do Písku je na tehdejší dobu naprostý lékařský luxus. I pro ty rómské rodiny, kde rodičky musely před tím rodit za asistence porodní báby v kočovných hygienických podmínkách.
A co jsou nelidské podmínky ve věznici? Každé ráno vstávat a jet pracovat mimo vězení svážet dřevo z lesů z panství rodiny Schwarzenbergů (Lety jsou u Orlíku), nebo muset pracovat ve vězeňské kuchyni?
Možná vám taková práce z pohledu člověka připadá nelidská. Ale i moji prarodiče vstávali brzo ráno a celý den pracovali na statku tvrdou prací bez zemědělské techniky, rukama a nikdo je nenutil k tak těžké práci. Prostě v tehdejší době museli tvrdě pracovat dobrovolně když se chtěli na statku uživit.
Samozřejmě i tenkrát byli lidé, kterým se nechtělo řádně pracovat, a na svou obživu žebrali a kradli. (Většina lidí v táboře v Letech byla již trestaná). Ono když si ti cikáni rozložili své povozy v blízkosti obydlí řádně pracujících občanů, tak se ti občané báli svůj dům opustit aby mohli jít do práce.
To že v táboře propukly nemoci kvůli tomu, že tam nebyl dostatek vody, nebo to že tam jednu dobu bylo málo stravy nebyl záměr, ale hrubé manažerské pochybení.
A tak když někdo odmítá řadit na stejnou úroveň Osvětim a tábor v Letech, tak to vůbec neznamená, že znevažuje oběti tábora v Letech. Nebo že by to byl xenofob nebo rasista.

V táboře dle historiků nikdo nezemřel násilnou smrtí.

A nazývat to "Český koncentrační tábor" když v době protektorátu někteří vězni nakonec skončili v opravdovém německém vyhlazovacím koncentračním táboře, to je opravdu české sebemrskačství. Rozhodnutí poslat ty chudáky na smrt přišlo z Německa.

V Polsku za takové protinárodní názory hrozí vězení.
Novinky:
Osobnosti !!! - Infografika různých osobností
Koronavirus
Klecové a nebo halové chovy slepic ?
Řepka olejná - Jak kdo v parlamentu hlasoval.
Lithium - Aféra Lithium - připomenutí.

Mezinárodní konflikty (co vám TV neukáže):

Anti-Babiš: 
 • Babiš a jeho hnutí ANO
 • EET - chce ho dle průzkumu jen 26% lidí. 74% lidí odmítá referendum = Lidé jsou sami proti sobě.
 • TOP   Ekonomické výsledky - Růst průmyslu, HDP a Inflace

 • Anti-lepšolidé, Anti-pražská kavárna, Anti-"demoblok" : 
  Kauzy Jaromíra Soukupa
    - starší kauzy. Již neeaktualizuji. Informační hodnota poklesla
  Cenzura a politická korektnost - zákony
    - pravdivé informace jsou ze zákona trestány
  Cenzura na sociálních sítích
    - ve virtuálním prostoru by měly platit stejné zákony
  Česká televize
    - lži a propaganda České televize z našich poplatků
  Názor na referendum
    - jsou lidé v ČR hloupější než lidé v Švýcarsku?
  Pracovní tábor v Letech u Písku
    - český koncentrák ...
  1946 1948 1968 1989 - trochu nekorektně...
  Kauza maršála Koněva - fakta pro vyvážení extrémních názorů...
  Koncentrační tábor Holýšov, Sudety

  České politické strany a jejich kauzy:
  ....klikněte na konkrétní stranu pro zobrazení všech kauz
  ANO+ČSSD+KSČM = 44,67 % voličů. Díky D'Hondtonově metodě mají o nedemokratických 10% víc.
  Anti-Islám:
  Anti-EU: 
  Ostatní zajímavá témata:
  Osobnosti :
  • V. Havel a 17.listopadu 1989 - odkazy na zajímavé dokumenty
  • F. Peroutka - český novinář
  • P. Rychetský - Bývalý komunista v čele ústavního soudu - stále 30 let po revoluci
  • J.Brady - najednou, 30 let po revoluci se všichni politici mohou přetrhnout
  • Člověk v tísní - a zakladatel a spolupracovník STB J.Štětina (TOP09), organizace s velkou režijí, která z vybraných peněz podporuje terorismus ?
  • Babiš - soudem potvrzený agent STB

  Stránky jsou neustále aktualizované!  Neaktualizujeme však pravidelně, ale okamžitě v případě důležité zprávy, která zapadá do jedné ze sledovaných témat našich stránek.

  Preferujeme videa z youtube. Jejich datování nelze zfalšovat, na rozdíl od různých "zaručených" historických pravd o různých konfliktech. Pravidla diskuse najdete zde.
  Upozorňuji, že na facebooku existuje mnoho falešných a podvržených profilů politických stran, které vytvořili jejich odpůrci s cílem poškodit konkurenci šířením lží a polopravd. Ověřený originál je označen modrým zatržítkem.

  Žádné komentáře:

  Okomentovat