Odšťavňovač - Rohnson R 427

Pro:
dobře vypadá
není příliš veliký (relativně)
Odšťavňoval jsem asi 1,5kg jablek v kuse a motor se nijak nepálí a ani nesmrdí. Je třeba chápat, že 850Wattů se musí uchladit - to je jako výkon běžného grillu či mikrovlnky - a motor je uzavřený. A ani není chlazený proudem vzduchu jako u vysavače.Takže jestli to někdo používá na velkovýrobu nebo na moštování celé své úrody, tak asi může mít problém.
Dobrý poměr výkon/cena
Velmi dobře se umývá. Vše kromě sítka šlo umýt pouze pod tekoucí vodou bez dotyku ruky. Sítko buď tlakem, a nebo chvilku používat houbičku.
Zaklapávací nálevka - která znemožní odkapávání když dáte pryč sklenici.

Proti:
nevábná pěna z dužiny na povrchu šťávy - na druhou stranu to jsou zbytky zdravé vlákniny o kterou se odšťavněním připravujeme. Takže zamíchat a vypít !
Po odšťavnění 1,5 kg jablek, byla všechna odšťavněná jablka nalepená na horním krytu přístroje - v nádobce nebylo vůbec nic. Mě to ale nevadilo, protože větší množství jablek nedělám. Ještě edituji - záleží i na odrůdě jablek.
Zapomenutí otevřít zaklapávací nálevku může znamenat, že se šťáva přelije z odchytávací nádobky směrem ke hřídelce motoru - doufám že je na hřídelce zapouzdřené ložisko, které to znemožní aby se do motoru dostala šťáva (není tam vidět). Jednou už jsem to ale zapomněl a šťáva se dostala ke hřídelce motoru - zdá se že se nic nestalo, nic nesmrdí, ale budí to trochu obavy.

Můj první test (hmotnostní podíl): Levná jablka Idared 51% šťávy. Kvalitní jablka Golden 62% šťávy Šťavnaté jablko Royal Gala 83 % šťávy Mrkev balená v igelitu - 56% šťávy mandarinka - 57% šťávy pomeranč - 67% šťávy banán ani nezkoušejte a nebo ne až na konec jako já. Po sešrotování banánu nevyteklo vůbec nic, nějaká šťáva uvnitř byla, ale byla hustá že nevytekla a bylo jí málo - asi 27g na banán. záleží ale jestli je zanesené sítko - v tomto testu jsem přístroj pokaždé nemyl, takže hodnoty berte jako orientační, jak moc tlačíte a zpomalujete otáčky a jestli se vám povede nebo nepovede aby poslední kousíček ovoce někam neodlétl. V Globusu prodávají ještě model R425 se silnějším motorem. Těžko říct který je lepší. Tento slabší má ale dle parametrů vyšší otáčky, takže výkonnější motor bude asi jen o větší síle, tak jsem vybral tento. Nesmí se tedy moc tlačit aby neklesaly otáčky. Přístroj mohu doporučit.


Mezinárodní konflikty (co vám TV neukáže):

Kauzy Jaromíra Soukupa Přes 700 čtenářů dalo Like ! 
  - odkazy na pořady
Miloš Zeman x Jiří Drahoš Přes 420 čtenářů dalo Like ! 
  - proč jsem jako pravicový volič volil M.Zemana
Politická korektnost, Náhubkový zákon
  - pravdivé informace jsou ze zákona trestány
Názor na referendum
  - jsou lidé v ČR hloupější než lidé v Švýcarsku?
Cenzura
  - cenzura na sociálních sítích
Česká televize
  - lži a propaganda České televize z našich poplatků
Pracovní tábor v Letech u Písku
  - český koncentrák ...
EET - chce ho dle průzkumu jen 26% lidí. 74% lidí odmítá referendum.....
1946 1948 1968 1989 - trochu nekorektně...

České politické strany a jejich kauzy:
....klikněte na konkrétní stranu pro zobrazení všech kauz
ANO+ČSSD+KSČM = 44,67 % voličů. Díky D'Hondtonově metodě mají o nedemokratických 10% víc.
Islám (antiislamismus nerovná se rasismus ! Proč?):
Evropská unie (proč škodí): 
Ostatní zajímavá témata:
Osobnosti :

Stránky jsou neustále aktualizované!  Neaktualizujeme však pravidelně, ale okamžitě v případě důležité zprávy, která zapadá do jedné ze sledovaných témat našich stránek.

Preferujeme videa z youtube. Jejich datování nelze zfalšovat, na rozdíl od různých "zaručených" historických pravd o různých konfliktech. Pravidla diskuse najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat