Ukrajina - historie konfliktu

Ještě jednou je třeba zopakovat jak to bylo na Ukrajině. A vyvrátit všechny ty lži co se neustále objevují v proevropských médiích. A ukázat na zrůdné chování protiruských představitelů Evropské Unie.
Jestli se vám článek líbí tak klikněte na Like. FB tlačítko Like na našich stránkách na udání občas blokuje. Takže pěkně popořádku - a všechna tvrzení podložena západními odkazy:
2010 prezidentské volby na Ukrajině:
Po sečtení všech hlasů druhého kola svobodných voleb vyhrál proruský Janukovyč se ziskem 48,95 % nad Tymošenkovou, která obdržela 45,47 % odevzdaných hlasů. Mezinárodní pozorovatelé označili volby za regulérní a čestné, Janukovyč se následně prohlásil vítězem voleb.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Janukovy%C4%8D

2010 prezidentské volby na Ukrajině


2012 Parlamentní volby na Ukrajině:
Parlamentní volby na ukrajině vyhrála PRORUSKÁ strana regionů
2012 Parlamentní volby na Ukrajině

http://en.wikipedia.org/wiki/Ukrainian_parliamentary_election,_2012
Regiony kde lidé volili proruskou stranu regionů (modře)

Ekonomika - vývoj HDP:
HDP Ukrajiny rostlo,  export do Ruska byl přibližně stejný jako do EU. Vstup do EU by ale neumožňoval celní unii s Ruskem. Obyvatelé z východu by tak přišli o práci a neuživili by své rodiny. Není to tak jak nám prezentují západní média, že se obyvatelům z východu stýskalo po starých časech. Bylo to čistě pragmatické. Mít práci je pro lidi důležité a na Ukrajině zvlášť. Proto Janukovič jednal s EU i s Ruskem, ale odmítl podepsat asociační dohodu. Poškodil by tím rodiny na východě země.Eurofanatikům z Kyjeva, který nebyl proruský, se výsledky demokratických voleb nelíbili a nechtěli počkat na blížící se prezidentské volby.

21.listopadu 2013 - 22 února 2014 - NEDEMOKRATICKÝ PŘEVRAT
Euromajdan  - půl roku před řádnými prezidentskými volbami:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Euromajdan

http://cs.wikipedia.org/wiki/Viktor_Janukovy%C4%8D
....."Následující den demonstranti v čele s aktivisty Pravého sektoru bez ohledu na dohodu prohlásili, že Janukovyč musí okamžitě odstoupit. Poté zaútočili na vládní čtvrť a násilně ji zabrali, včetně parlamentu. Janukovič odjel z Kyjeva a prohlásil tyto události za státní převrat.[11] Násilnosti probíhaly v celé zemi, stoupenci Majdanu vypálili na 500 kanceláří jeho Strany regionů."

.....odvolání prezidenta Ukrajiny z funkce je ale de jure neplatné, protože k odvolání parlamentem je krom potřebného množství hlasů nutná také obžaloba z velezrady nebo jiného závažného trestného činu a následného schválení výše uvedeného Nejvyšším soudem a následně ještě Ústavním soudem.[43] Tato nezbytná procedura ale nikdy neproběhla. Ještě lze prezidenta odvolat ze zdravotních důvodů, což nebyl tento případ a dále se může funkce vzdát dobrovolně. Poslední možností je smrt prezidenta. I když se objevily zprávy o střelbě na jeho vůz a následně také o jeho infarktu, tak prezident Janukovyč byl i po tomto datu prokazatelně naživu. https://cs.wikipedia.org/wiki/Euromajdan

Takže z předcházející volební mapky jednoznačně vyplývá - že většina obyvatel Ukrajiny byli proruští voliči.
Z mapky vidíte, že hlavní město - Kyjev - proruské nebylo. Obyvatelům Kyjeva se nelíbilo jak dopadly svobodné volby. Tak vyšli do ulic a zorganizovali státní převrat. Tzv. Euromajdan. Vyhodili legitimně zvoleného prezidenta a vyházeli z parlamentu proruskou většinu demokraticky zvolených poslanců.

23.2.2014
Ukrajinský parlament, který již nebyl proruský a který nevzešel z demokratických voleb zrušil jazykový zákon, který zaručoval rusky mluvícím občanům používat na úřadech svůj jazyk:
 http://zahranicni.eurozpravy.cz/evropa/87980-kyjev-pritvzuje-parlament-zrusil-jazykovy-zakon-hrozi-protesty-mensin/

Jak vidíte, tak i v českých novinách tenkrát psali, že krok může vyvolat protesty v ruskojazyčných regionech na jihu a východě Ukrajiny.
Tento nedemokratický převrat schválila Evropská unie tím, že tuto Ukrajinu uznala a uznala její představitele nevzniklé na základě svobodných voleb, ale vzniklé z puče proevropské menšiny.

5.3.2014 
A dokonce EU slíbila této nedemokraticky vzniklé vládě 11 miliard € (300 miliard Kč).
http://ekonomika.idnes.cz/eu-pujci-ukrajine-11-miliard-eur-dzv-/eko_euro.aspx?c=A140305_124800_eko_euro_fih
EU má zřejmě na demokracii dvojí metr. V Polsku v roce 2016 legálně zvolený parlament odvolá proevropského ústavního soudce, a EU by chtěla proti Polsku zavádět sankce. Přičemž na Ukrajině pučisté NEdemokraticky vyhodili zvoleného prezidenta a  NEdemokraticky vyházeli část poslanců a EU posílá královskou odměnu.....


Střelba do vlastních na Majdanu - rozbor


27.3.2014
A mezinárodní měnový fond přispěchal se 17 miliardami $ (340 miliard Kč)
http://ekonomika.idnes.cz/mezinarodni-menovy-fond-ukrajina-dqy-/eko-zahranicni.aspx?c=A140327_092339_eko-zahranicni_aha
Takže nedemokraticky vzniklá Kyjevská vláda dostala (640 miliard Kč)
To byly v podstatě peníze na válku na zbraně a munici a tedy na lidské neštěstí z našich daní - odvodů do EU.
To je ta óda na radost - která mimo EU sponzoruje smrt a utrpení.

2.5.2014
Masakr rusky mluvící opozice v Oděse:
 
více zde: http://www.czechfreepress.cz/evropa/masakr-v-odese-tlaci-ukrajinu-na-hranu.html#&panel1-1
http://tydenikobcanskepravo.parlamentnilisty.cz/2014/05/bestialni-pogrom-v-odese.html

Oběti:
Oděsský masakr - oběti

10.5.2014
Občanům z východu země tedy chtěli sebrat rodný jazyk a připravili je o své zvolené zástupce v parlamentu - čímž představitelé co vzešli z puče poslali těmto občanům vzkaz, že nepatří do Ukrajiny - a tak se občané východní části země rozhodli této zlovůli bránit a vyhlásili svůj vlastní stát na východě území. Ovládli východní území až po Slavjansk.


15.7.2014
skandování jeden národ jeden jazyk
  -

22.7.2014 
Ukrajinská vláda rozhodla, že na východ Ukrajiny pošle tanky:
( jak demonstrativně poničila Ukrajinská armáda, obyvatelům na východě Ukrajiny opravenou silnici.  - pokud by Ukrajinská armáda nebojovala proti vlastnímu lidu ale proti nějakým teroristům, tak by takovou prasárnu neudělala )
ДНР Дзержинск Фашисты оккупировали центр города 22 07 2014 DPR DzerzhinskTady se rozhořela regulérní válka (ukrajinou označovaná jako boj proti terorismu). Lidé si takové povýšené jednání nechtěli nechat líbit.

2.8.2014 Ukrajinci hromadně pálí povolávací rozkazy
4.8.2014 Ukrajinci nechtějí poslechnout povolávací rozkazy:

18.8.201427.9.2014 Charkovská pocicie zatýká demonstranty za mír7.12.2014
Ukrajinská vláda, poté co její armáda dobyla raketovým útokem městečko Písky a zničila spousty domů vydala dekret, který odmítá svým občanům, kteří z tohoto města před válkou utekli, pomoc, asistenci a sociální služby státu. Co naplat že celý svůj život Ukrajině platili daně. Ale zároveň píše, že to území je pod jejich kontrolou. Dekret se týká všech měst na východě Ukrajiny kromě asi sedmi. Tady je vidět, že Ukrajinské vládě jde pouze o území nikoliv o své občany. Nechají je klidně umrznout a chcípnout hlady. A EU se bouří proti humanitárním konvojům z Ruska. Je opravdu těžké toto psát a nebýt sprostý.
http://rusvesna.su/news/1418770648 - dekret s razítkem a podpisy

16.12.2014
Demonstrace lidí proti vedení v Charkově:
http://rusvesna.su/news/1418748886


1.1.2015 Válečně naladění nacionalisté v Kyjevě
Thousands of ultra-nationalists march in Kiev honoring Stepan Bandera


1.1.2015
10000 uniforem pro zimní boj daruje z našich daní ČR (Konkrétně bývalý herec a nynější ministr z hnutí ANO pan Stropnický)
Takže bombardovat a ostřelovat východní města Ukrajiny se bude v uniformách z našich daní. Ukrajinské armádě navíc zbyde více peněz na munici do svých děl.
V Kyjevě proběhla oslavná demonstrace oslavující Banderu, který na Ukrajině bojoval s podporou fašistů proti rusky mluvícím obyvatelům.
http://www.denik.cz/z_domova/ceska-armada-darovala-ukrajine-zimni-vystroj-20150101.html
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Kyjeve-probehl-hlasity-pochod-s-horicimi-pochodnemi-A-poslanec-CSSD-pise-Stropnicky-se-asi-zblaznil-352468

8.1.2015
EK slíbila Ukrajině další půjčku 1,8 miliardy € (50,2 miliardy Kč)
https://www.novinky.cz/ekonomika/358262-evropska-komise-slibila-ukrajine-pujcku-1-8-miliardy-eur.html


21.1.2015
Americký generál rozdává v Kyjevě odměny za boj proti "Rusku (něco jako voják Švejk v lazaretu):
Американська нагорода для поранених бійців
(Oprava na podnět čtenáře: Nejde o medaile, ale o pamětní "plíšky", pacienti kteří přišli v boji proti demokracii o končetiny budou mít hned lepší náladu, když jim ten plíšek předá generál státu, který ten nedemokratický puč podporoval.)

26.1.2015
Obyvatelé Mariupolu prchají do Ruska  (kdyby Rusko byl agresor, tak by do Ruska neprchali)

http://rusvesna.su/news/1422247116

28.1.2015
Povolávací rozkaz a zákaz mladých mužů cestovat do zahraničí (aby nikdo neutekl třeba do Ruska)
http://rusvesna.su/news/1422434060


3.2.2015 Střet protiválečných demonstrantů z Kramatorska a pro-válečných dovezených autobusy

2.3.2015 Obyvatelé Děbalceva: Ukr. armáda ostřelovala město, aby měla Ukr. TV reportáž o útoku Ruska


25.5.2015
Bylo potřeba pučistickou vzniklou vládu "legitimizovat" a tak pučisté zorganizovali volby v době kdy s proruskou opozicí bylo zacházeno jako se státním nepřítelem a bez 6 milionů voličů z východu Ukrajiny a z Krymu. To zaručilo jejich zvolení.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Parlamentn%C3%AD_volby_na_Ukrajin%C4%9B_2014

27.5.2015 Dokument:


26.4.2016  Přednáška :Ukrajina dva roky od událostí na Majdanu a v Oděse

Ještě pro kritiky, proč Janukovič nepodepsal asociační dohodu s EU. Janukovič chtěl mít dobré vztahy s EU ale nechtěl zpřetrhat obchodní vztahy s Ruskem. Zde je graf proč. Protože Rusko bylo před konfliktem stejně významný obchodní partner jako EU. A EU požadovala zrušit celní unii s Ruskem. Chtěl jednat s EU férově. Ale EU ne, chtěla aby se rozhodl buď EU nebo nic....
Neexistuje žádný spolehlivý zdroj, který by udával, že před volbami slíbil, že asociační dohodu podepíše, nebo kde by sliboval, že za jeho vlády Ukrajina vstoupí do EU.


(Navíc většina exportu východní Ukrajiny šla do Ruska, vstupem do EU by ti lidé nemohli uživit své rodiny. Vstupem do EU by se musela zrušit celní Unie s Ruskem. Takže rozdělení bylo i logické)
27.11.2016 Jak byl na Donbase zakázán Člověk v tísni - reportáž z ruské TV


23.3.2017 Hoří jeden z největší muničních skladů v EU:26.9.2017 Další výbuch a požár muničního skladu na Ukrajině:21.9.2017 Syn generálního prokurátora Ukrajiny má svatbu!  
Vozy státního zastupitelství přivezly na stavbu všechny představitele europuče-Majdanu.....26.9.2017 Jednání v Ukrajinském parlamentu


„Nezajímám se o život švábů. I kdyby se jich jeden milion narodil v mé kuchyni, nebude to znamenat, že kuchyň bude jejich. Žádné statusy a speciální režimy pro šváby, jen dichlorvos a spousta dichlorvosu. No, a samozřejmě pár tisíc „Javelinů“.


19.12.2018 novinky.cz : MMF schválil novou úvěrovou pomoc pro Ukrajinu


4.5.2019 eurozpravy.cz: Česko dalo za dva roky Ukrajině 35 milionů, v zemi, kde vládne korupce se nikdo nedozví, kam peníze ve skutečnosti šly.


Ukázky jak chová ukrajinská armáda k lidem...:*********

Nemám zapotřebí konflikt zkreslovat. Sám jsem proti jakýmkoliv lžím.
Odkaz na celý konflikt je podrobněji než v mém článku popsán ve Wikipedii: Válka na východní Ukrajině  Článek na Wikipedii jsem nezkoumal podrobně. Takže nevím jestli tam někde není přebírán jen pohled ukrajinské strany. Ale zběžně mi připadalo že není příliš zkreslený.
Článek na Wikipedii je ale příliš podrobný a neobsahuje videa. která dokreslují atmosféru, tak jak jsem konflikt vnímal já. Pochybuji, že si celý dlouhý článek na Wikipedii přečte každý, kdo na internetu rád diskutuje.
Mojí snahou není informace nějak zkreslovat, ale chci přinést pohled na konflikt také z druhé strany než prezentují západní média.
Příčinou konfliktu byl nedemokratický převrat a skutečnost, že nový parlament odhlasoval zrušení jazykového zákona, který sice nestačil vejít v platnost, ale lidem vadilo, že by měli přijít o svůj rodný jazyk a také by tento převrat připravil lidi na východě o práci a kvůli ukrajinským europučistům by pak neuživili své rodiny. Ozbrojený odpor je jen odpovědí na první facku od europučistů.

Upozorňuji, že na facebooku existuje mnoho falešných a podvržených profilů politických stran, které vytvořili jejich odpůrci s cílem poškodit konkurenci šířením lží a polopravd. Ověřený originál je označen modrým zatržítkem.
Koronavirus !!! - Nyní téma číslo jedna. Maršál Koněv !!! - Nyní téma číslo dva

Mezinárodní konflikty (co vám TV neukáže):

Anti-Babiš: 
 • Babiš a jeho hnutí ANO
 • EET - chce ho dle průzkumu jen 26% lidí. 74% lidí odmítá referendum = Lidé jsou sami proti sobě.
 • TOP   Ekonomické výsledky - Růst průmyslu, HDP a Inflace

 • Anti-lepšolidé, Anti-pražská kavárna, Anti-"demoblok" : 
  Kauzy Jaromíra Soukupa
    - starší kauzy. Již neeaktualizuji. Informační hodnota poklesla
  Cenzura a politická korektnost - zákony
    - pravdivé informace jsou ze zákona trestány
  Cenzura na sociálních sítích
    - ve virtuálním prostoru by měly platit stejné zákony
  Česká televize
    - lži a propaganda České televize z našich poplatků
  Názor na referendum
    - jsou lidé v ČR hloupější než lidé v Švýcarsku?
  Pracovní tábor v Letech u Písku
    - český koncentrák ...
  1946 1948 1968 1989 - trochu nekorektně...
  Kauza maršála Koněva - fakta pro vyvážení extrémních názorů...
  Koncentrační tábor Holýšov, Sudety

  České politické strany a jejich kauzy:
  ....klikněte na konkrétní stranu pro zobrazení všech kauz
  ANO+ČSSD+KSČM = 44,67 % voličů. Díky D'Hondtonově metodě mají o nedemokratických 10% víc.
  Anti-Islám:
  Anti-EU: 
  Ostatní zajímavá témata:
  Osobnosti :
  • V. Havel a 17.listopadu 1989 - odkazy na zajímavé dokumenty
  • F. Peroutka - český novinář
  • P. Rychetský - Bývalý komunista v čele ústavního soudu - stále 30 let po revoluci
  • J.Brady - najednou, 30 let po revoluci se všichni politici mohou přetrhnout
  • Člověk v tísní - a zakladatel a spolupracovník STB J.Štětina (TOP09), organizace s velkou režijí, která z vybraných peněz podporuje terorismus ?
  • Babiš - soudem potvrzený agent STB

  Stránky jsou neustále aktualizované!  Neaktualizujeme však pravidelně, ale okamžitě v případě důležité zprávy, která zapadá do jedné ze sledovaných témat našich stránek.

  Preferujeme videa z youtube. Jejich datování nelze zfalšovat, na rozdíl od různých "zaručených" historických pravd o různých konfliktech. Pravidla diskuse najdete zde.

  6 komentářů:

  1. nevidím nikde informace o obsazení krymu rusy...

   OdpovědětSmazat
   Odpovědi
   1. K žádnému obsazení Krymu Ruskem nedošlo. Pokud nevíš, tak v souladu s Chartou OSN bylo využito referendum o právu národů na sebeurčení až do úplnného odtržení. Za připojení k RF hlasovalo ve všelidovém hlasování více než 94 % obyvatelstva Krymu. Mluví s tebe nenávist a to je dost málo pro znalost mezinárodních vztahů.

    Smazat
   2. ok, pre istotu, viete nám tu ešte zopakovať referendové otázky?

    Smazat
   3. Jestli nevíte, tak pokusy o odtržení od Kyjeva tu byly od počátku 90. let. Už "5. května 1992 parlament Autonomní Republiky Krym vyhlásil nezávislost Krymu přijetím deklarace s názvem "Akt o vyhlášení vládní nezávislosti Republiky Krym". To mělo být ještě schváleno referendem v srpnu téhož roku. Podle pamětí tehdejšího prezidenta Ukrajiny Leonida Kravčuka v jednom interview, uvažoval Kyjev tehdy dokonce o možnosti války s Republikou Krym. Ukrajinský parlament požadoval zrušení vyhlášení nezávislosti Krymu a dal Krymskému parlamentu ultimativně jeden týden na zrušení referenda. Hned 6. května 1992 byla přijata nová Ústava Autonomní Republiky Krym, přičemž krymský parlament přidal k ústavě doložku, že Krym „je součástí Ukrajiny“. Byl také zaveden úřad prezidenta Autonomní Republiky Krym. V červnu 1992 však obě strany, tedy Krym a ukrajinská vláda, dosáhly dohody. Krátce předtím přijatá krymská ústava byla zrušena a Krymu byl potvrzen status autonomní republiky, přičemž Autonomní republika Krym obdržela výsostná práva v oblastech financí, správy a právních záležitostí.

    V květnu 1994 se stala situace opět napjatou, když parlament Krymu odhlasoval znovuzavedení ústavy z roku 1992, čímž by získal pro Krym více nezávislosti na Ukrajině. V červnu 1994 podepsal prezident Ukrajiny Leonid Kravčuk řadu výnosů, které ohraničovaly pravomoci vládních orgánů Krymu. Současně lídři Ukrajiny a Ruska museli odvracet vznikající násilí. Měsíc poté se uskutečnily volby a prezidentem Ukrajiny byl zvolen spíše prorusky orientovaný Leonid Kučma, čímž se zmenšily snahy Krymu o nezávislost na Ukrajině."
    Proč si o tom něco nepřečtete třeba na Wikipedii?
    TAky se tam píše, že "Z průzkumu ukrajinské pobočky německé společnosti GfK, která se 16. až 22. ledna 2015 telefonicky dotazovala náhodně vybraných obyvatel Krymu, vyplynulo, že 82 % dotazovaných podporuje ruskou anexi Krymu, 11 % anexi částečně podporuje a jen 4 % dotazovaných s anexí nesouhlasí."

    Smazat
  2. O Krymu je zde tento článek
   http://fajn7.blogspot.cz/2017/01/krym.html

   OdpovědětSmazat
  3. presne tak! výborné zhrnutie
   (len mi tam asi chýba spomenuté tie dalšie možné súvislosti o tom, jako si velké naftové koncerny (British Petroleum, a pod.spol.) robili záusk, chutky na podzemné, /podpovrchové ropné polia, - ropné bridlice, určené pre tazbu frakovaním, ktoré sa nachádzajú, čirou náhodou, práve aj pod mestami, a na územiach, ktoré boli masívne ostrelované, a z kt. boli vyhánaní, a vyvraždovaní obyvatelia ruskej národnosti..)
   zišlo by sa to detailnejšie rozpísat aj po tejto, "naftárskej línii

   OdpovědětSmazat