Nejprve se vžijme do myšlení primitivního EU úředníka. Ten si říká: Bio palivo se vyrábí z rostlin a tak se jedná o obnovitelnou energii, rosliny mohou růst pořád dokola. Spalováním biopaliva se uvolní o trošku méně škodlivin, takže díky tomu budeme mít lepší ovzduší.

A teď jaká je pravda:

Sice by se dalo o škodlivinách uvolněných spalováním bionafty diskutovat, protože některé prvky jsou škodlivější v případě biopaliva, nicméně celkově je škodlivin o trošku méně u biopaliva. Jenže úředník EU vůbec neuvažuje s tím, že aby se řepka olejka vypěstovala. Jenže na to jsou potřeba kombajny, traktory na setí, ošetřování i odvážení produktu i orání půdy. Vůbec nepočítají s tím, že spousty energie vezme samotná výroba a distribuce paliva. Vůbec nepočítají, že na pěstování a výrobu biopaliv jsou potřeba stroje na jejichž výrobu taktéž musela být použita nějaká energie. Dále napočítají s tím, že mzda pracovníků zapojených do pěstování a výroby biopaliv a pracovníků vyrábějících stroje a technologie pro pěstování a výrobu zcela jistě bude utracena za paliva, energie a další neekologické věci.

Díky rozhodnutí úředníků EU trpí celá krajina. Na úkor řepky olejky mizí louky a rozmanitost živočišných druhů. Pro lesní zvěř je řepka olejka jedovatá a pro malé živočichy je pole s řepkou olejkou příliš sterilní. Trpí tím i naše nosy když řepka olejka kvete.

Protože díky rozhodnutí EU je po biopalivech velká poptávka, tak se biopaliva dováží i ze zemí třetího světa. Mizí deštné pralesy, například pro palmové plantáže, kde se biopalivo vyrábí z palmového oleje ale i pro jiné rostliny ze kterých se biopalivo vyrábí.

Zkracuje se i životnost motorů a přimíchávání biopaliva nám i pohonné hmoty prodražuje. Kde je tedy výhoda?

Z každého litru biopaliva se tedy v konečném důsledku uvolní do ovzduší více škodlivin a každý litr biopaliva je o pár procent dražší. Takže třeba v Číně postupně spotřebují všechnu ropu, která se tak jako tak jednou musí vytěžit přičemž si tolik nezaneřádí životní prostředí jako my a ještě ušetří.Mezinárodní konflikty (co vám TV neukáže):

Kauzy Jaromíra Soukupa Přes 700 čtenářů dalo Like ! 
  - odkazy na pořady
Miloš Zeman x Jiří Drahoš Přes 420 čtenářů dalo Like ! 
  - proč jsem jako pravicový volič volil M.Zemana
Politická korektnost, Náhubkový zákon
  - pravdivé informace jsou ze zákona trestány
Názor na referendum
  - jsou lidé v ČR hloupější než lidé v Švýcarsku?
Cenzura
  - cenzura na sociálních sítích
Česká televize
  - lži a propaganda České televize z našich poplatků
Pracovní tábor v Letech u Písku
  - český koncentrák ...
EET - chce ho dle průzkumu jen 26% lidí. 74% lidí odmítá referendum.....
1946 1948 1968 1989 - trochu nekorektně...

České politické strany a jejich kauzy:
....klikněte na konkrétní stranu pro zobrazení všech kauz
ANO+ČSSD+KSČM = 44,67 % voličů. Díky D'Hondtonově metodě mají o nedemokratických 10% víc.
Islám (antiislamismus nerovná se rasismus ! Proč?):
Evropská unie (proč škodí): 
Ostatní zajímavá témata:
Osobnosti :

Stránky jsou neustále aktualizované!  Neaktualizujeme však pravidelně, ale okamžitě v případě důležité zprávy, která zapadá do jedné ze sledovaných témat našich stránek.

Preferujeme videa z youtube. Jejich datování nelze zfalšovat, na rozdíl od různých "zaručených" historických pravd o různých konfliktech. Pravidla diskuse najdete zde.

Žádné komentáře:

Okomentovat